Grindų betonavimo procesas
Betonavimo procesas
Ant jau paruošto paviršiaus pilamas betonas, sutankinamas ir išlyginamas vibroliniuote. Vėliau paviršius yra užtrinamas benzininėmis glaistyklėmis ir aplink plotą apytiksliai 36 m² yra įpjaunamos siūlės tam, kad betonas galėtu slankioti, nes džiūdamas jis šiek tiek traukiasi. Betonuojant ant netvirto pagrindo (pvz., polistireninio putplasčio, mineralinės vatos), reikia į betonuojamą sluoksnį įdėti metalinės armatūros tinklą ir betoną pilti ne mažiau kaip 8 cm storio sluoksniu. Esant šiltoms darbo sąlygoms ir skersvėjams, betonas stingsta daug greičiau nei reikėtų, tad rekomenduojama naudoti priedą, kuris sulėtina džiuvimo procesą.
Bendrovė siūlo klientui pažangiausias idėjas, naujas technologijas, nepriekaištingą kokybę ir sutartinių įsipareigojimų laikymąsi. Mes branginame savo vardą, nepriekaištingai vykdome įsipareigojimus, tikimės tapti patikimu Jūsų partneriu produktyviam bendradarbiavimui.
Kompensacinės siūlės ir deformacinių ir temperatūrinių siūlių sprendimai
Rengiant betonines grindis reikia nepamiršti sėdimo siūlių. Šios siūlės betono paviršių padalina taip, kad jis galėtų sėsti ir neatsirastų vidinių įtempimų sukeliamų įtrūkimų. Siūlių gylis svyruoja nuo 30 mm iki ½ betono storio, priklausomai nuo paties grindų storio ir įrengimo technologijos. Gerai suprojektuotame ir įrengtame statinyje kiekvienas konstrukcinis elementas „tyliai“ atlieka savo funkciją, tačiau jei kuriame nors darbų etape buvo padaryta klaida, gali kilti daug nepatogumų. Vieni iš labai svarbių konstrukcinių elementų – deformacinės ir temperatūrinės siūlės, absorbuojančios ir sumažinančios įvairių apkrovų poveikį grindims, taip pat mažinančios vidinius grindų konstrukcijų įtempimus.
Siūlių tipai
Deformacinės siūlės įgalina konstrukcijų tūrio pokytį tarp konstrukcinių elementų, panaikina įtempimus ir leidžia kiekvienam elementui judėti individualiai ir nevaržomai. Temperatūrinių (susitraukimo) siūlių paskirtis − suskirstyti didelio ploto konstrukcijas į mažiau įtemptus plotus, taip kontroliuojant ir numatant trūkių vietas.
Siūlių įrengimo svarba
Netinkamai įrengus siūles, statinio konstrukcijoje dėl įvairiausių apkrovų atsiradę įtrūkiai gali jas susilpninti. Pro įtrūkius besiskverbianti drėgmė tiesiogiai veikia metalines konstrukcijų dalis, atsiranda korozijos židinių, susilpnėja projektinis stiprumas.
Siūlių užbaigimas
Kompensacinės siūlėsSkirtingų tipų statiniuose įrengtos deformacinės ar temperatūrinės siūlės taip pat skiriasi savo specifika ir joms keliamais reikalavimais. Atsižvelgiant į grindų paskirtį ir jų konstrukcijų sandarą, siūlės turi būti tinkamai užbaigtos ir apsaugotos. Pasirenkant siūlių sandarinimo medžiagas, reikia įvertinti, kad siūles veikia tie patys išorės veiksniai, kuriose jos įrengtos:
- temperatūrų kaita
- UV spinduliuotės poveikis
- krituliai (sniegas, lietus)
- konstrukcijų judėjimas dėl įvairių veiksnių: pamatų sėdimo, grunto tūrio kitimo, vėjo, sniego apkrovų, konstrukcinių medžiagų tūrio kitimo
- įvairių kitų veiksnių sukeltos vibracijos
Jei siūlė siaura (mažiau kaip 10 mm), vienas iš galimų jos apsaugos būdų – sandarinimas mastika. Atsižvelgiantį aplinką, kurioje yra siūlė, profilių sudėtinės medžiagos ir konstrukcija parenkama taip, kad atlaikytų tai aplinkai būdingas apkrovas ir poveikius.