Liejamosios grindys
Liejamųjų grindų įrengimas
Remontuojant arba statant bet kokį pastatą, vienas iš svarbiausių sprendimų yra tinkamų medžiagų parinkimas grindims įrengti. Norėtųsi, kad grindys būtų gražios, patvarios ir lengvai plaunamos. Betoninis pramoninių grindų lyginamasis sluoksnis daugeliu atvejų neatitinka baigiamosioms dangoms keliamų reikalavimų. Grindys — tai vienas iš pagrindinių pastato elementų. Drauge tai labiausiai apkrauta pastato dalis. Joms nuolat tenka labai didelės apkrovos, susijusios su abrazyviniu ir mechaniniu dilimu, šiluminiu, cheminiu ir dinaminiu poveikiu ir t. t.
Šiuolaikiškos pramoninės grindys turi būti atsparios visiems šiems poveikio tipams, estetiškos išvaizdos, lengvai prižiūrimos, nedegios, neslidžios, bekvapės ir drauge neturėtų per daug apkrauti pastato konstrukcijos.
Pažeidimų atveju turi būti remontuojamos lengvai ir greitai. Terminas „liejamosios grindys“ atspindi tik vieną iš polimerinių medžiagų klojimo technologijų. „Liejamosios grindys“ yra dažniausiai statyboje vartojamas terminas, apibrėžiantis pramonines dangas, pagamintas iš polimerinių medžiagų epoksidinių, poliuretaninių, metilmetakrilinių ir kitų polimerinių rišiklių pagrindu.
Liejamosios grindys – tai pramoninės dangos, pagamintos iš polimerinių medžiagų epoksidinių, poliuretaninių, metilmetakrilinių ir kitų polimerinių rišiklių pagrindu. Taip pat liejamosiomis grindimis dažnai vadinamas savaime išsilyginančių cementinių grindų tipas. Skirtingai nuo polimerinių dangų, savaime išsilyginančios cementinės grindys nebūna baigiamasis sluoksnis, bet yra naudojamos grindims išlyginti prieš kitų dangų (dažniausiai komercinio linoleumo, kiliminės dangos) klojimą.
Liejamųjų grindų privalumai:
- Liejamosios grindys – besiūlės, kai kuriais atvejais tai viena iš pagrindinių tokių grindų klojimo sąlygų.
- Liejamosios grindys naudojamos patalpoms, kurioms keliami aukšti švaros reikalavimai, taip pat jas lengva tvarkyti.
Liejamosios grindys gali būti naudojamos biuruose, restoranuose, parodų salėse, pramonės įmonių cechuose. Liejamosioms grindims keliami reikalavimai gali būti patys įvairiausi:
- Atsparumas susidėvėjimui, cheminiam poveikiui, smūgiams, slydimui, temperatūros svyravimams.
- Galima pakloti skirtingų spalvų liejamąsias grindis, lygaus arba šiurkštaus paviršiaus, dielektrines arba antistatines.
- Dėl savaiminio išsilyginimo savybės liejamosios grindys suformuoja maksimaliai lygią dangą be siūlių, skylučių, įtrūkimų.
- Danga yra visiškai paruošta eksploatuoti praėjus 5 – 7 paroms po išliejimo.
- Prireikus liejamosios grindys yra lengvai remontuojamos ir atnaujinamos.
Monolitiškumas
Skirtingai nei kitokios grindų dangos, liejamosios grindys neturi siūlių. Ant liejamųjų grindų nesiveisia bakterijos ir mikroorganizmai, o tai yra labai svarbu renkantis dangą medicinos įstaigoms ir organizacijoms, susijusioms su maisto produktų gamyba. Polimerinės grindys yra absoliučiai hermetiškos, tad drėgno valymo metu į grindų pagrindą nepatenka vanduo, kuris sutrumpina kitų dangų tipų tarnavimo laikotarpį.
Taip pat liejamosios grindys yra labai plačiai naudojamos gamybinėms patalpoms, kuriose yra chemiškai aktyvių skysčių, rūgščių ir šarmų išsiliejimo rizika.
Aukštas cheminis atsparumas
Šiuolaikinių statybinių medžiagų rinkoje egzistuoja pakankamai ribotas grindų dangų, kurios gali būti atsparios tirpikliams, rūgštims, šarmams, naftos produktams ir kitiems chemiškai aktyviems mišiniams, kiekis – tai rūgštims atsparios plytelės ir epoksidinės liejamosios grindys. Epoksidinės liejamosios grindys yra optimalus sprendimas, kai reikia, kad pagrindas būtų aukšto cheminio atsparumo. Palyginti su plytelėmis, epoksidinės liejamosios grindys kainuoja mažiau, yra besiūlės, elastingos ir leidžia labai greitai atlikti darbus.
Elastingumas
Liejamosios polimerinės grindys yra pakankamai aukšto elastingumo. Jas naudojant yra uždengiami nedideli (iki 1 mm) pagrindo įtrūkimai, jos gali veikti nuolatinio vibracinio poveikio režimu (tai daugiau susiję su poliuretaninėmis, epoksidinėmis grindimis).
Taip pat liejamosios grindys atlaiko stiprius terminius smūgius, pavyzdžiui, šaldymo kamerose arba gamyboje, susijusioje su verdančio vandens išpylimu arba grindų tvarkymu naudojant karštą vandenį.